Tento týden v magazínu "Do Ameriky":

Boston

(S kamerou po USA)

Ve Spojených státech amerických najdete města, která mají tendenci si získat Vaše srdce. Nádherné historické fasády, malebné výhledy na řeku Charles, sportovní, kulturní a historické centrum, slavná polévka ze škeblí, slavný maraton nebo rodiště americké revoluce. Přesně to a mnohem více je město Boston, jedno z nejkrásnějších měst USA, které musí zamilovat snad každý, kdo cestuje po severovýchodě této rozlehlé země.

Nejlepší místa v Bostonu

Boston je hlavním městem amerického státu Massachusetts, největším městem Nové Anglie (oblasti od mezi New Yorkem a Kanadou) a významný americkým přístavem. Řadí se mezi nejstarší města tohoto kontinentu a odehrály se zde významné historické momenty jako Bostonské pití čaje nebo první bitvy americké revoluce. Dnešní díl pojmeme opět cestopisně a podíváme se na nejlepší místa v Bostonu, které musíte navštívit během Vašeho pobytu v tomto úžasném městě.

TD Garden - Stadion Boston Bruins

Kam jinam by jste se měli jít v Bostonu podívat, než na utkání hokejového týmu Boston Bruins. Jeden z nejlepších týmů NHL, ve kterém v současnosti hrají naši nejlepší hokejisté jako David Pastrňák, David Krejčí, Pavel Zacha, Tomáš Nosek, Jakub Lauko nebo Jakub Zbořil.

 

 

Málo kde můžete zažít lepší sportovní atmosféru, než právě na tomto hokejovém stadiónu při zápase „Bruins“, která je pro českého fanouška navíc umocněna v podobě početného zastoupení českých reprezentantů.

Isabela Sterwart Garden Museum

Pro obdivovatele starého evropského umění je tu krásná galerie, která vznikla už roku 1903 díky mecenášce a sběratelce Isabelle Stewartové Gardnerové, která sem umístila svoji sbírku umění.

 

Za vstup zaplatíte 20 $, což se může zdát v přepočtu na české koruny drahé, avšak na americké poměry je to přijatelná cena a návštěva této galerie je jedinečný zážitek.

Boston Public Library

Americké veřejné knihovny jsou zajímavá místa pro návštěvu, schůzku, studium nebo odpočinek. Tato Bostonská knihovna je jedinečná svoji skvělou architekturou exteriéru, takže se můžete pokochat její krásou zadarmo zvenčí. 

 

Pro ty z Vás, kteří by chtěli prozkoumat knihovnu i zevnitř, doporučujeme jít ve dvojici, protože 20-ti dolarové vstupné se vztahuje na dvě osoby, takže Vám vstupné na osobu klesne na polovinu.

Acorn Street

Acorn Street je malá ulička, která je známá svými okouzlujícími dlažebními kostkami, plynovými lampami, červenými cihlovými chodníky a celkovým historickým vzhledem. Je to pravděpodobně nejfotografovanější ulice v Bostonu a někteří dokonce říkají, že celý Spojených států. 

 

Při vašich procházkách po Bostonu uličku nesmíte vynechat!

Chinatown

Tato čtvrť je jedním slovem „jedinečná“! Poslední přežívající historická etnická čínská enkláva v Nové Anglii. Chinatown je známá svou vysokou populací Asijských Američanů a proto se tu nachází velké množství čínských a vietnamských restaurací. Jídlo je tu skvělé a v Bostonu lepší asijskou restauraci mimo tuto čtvrť, budete hledat horko těžko.

 

Jedná se o jedno z největších center kulturního života východní a jihovýchodní Asie na Americkém kontinentu. Díky tomu máte jedinečnou příležitost poznat kromě americké kultury i tu asijskou. Zkrátka tu zažijete tu skutečnou Asii a budete mít pocit, že jste přesunuli západně přes Tichý oceán.

Podzemní garáže

Podzemní garáž? Přijde Vám zvláštní, že jsou součástí našeho článku? Některé podzemní garáže v Bostonu však stojí za to se do nich podívat. V garážích je totiž zabudovaný automatizovaný parkovací systém. Na dané místo tu zaparkujete své auto a to je výtahem taženo nahoru a zařazeno na dané místo.

 

Není moc míst v USA, který zatím využívá tento systém, a proto doporučujeme se na to jít aspoň podívat, je to zajímavá podívaná. 

Další skvělá místa:

Boston Common

Park v centru

Boston Public Garden

Městský park

North End

Čtvrť v Bostonu

Fenwey Park

Basebalový stadion

Podobné články:

O nás

"Do Ameriky" je nový česko-americký magazín přibližující americkou kulturu a poskytující cestovatelské tipy a rady v USA.

Všechny informace vycházejí ze zkušeností od čechů a slováků žijících v usa

Kontaktní informace

EMAIL: magazindoameriky@gmail.com

2023  Do Ameriky vytvořil  Matěj Šimek