Tento týden v magazínu "Do Ameriky":

Pravda o Floridě

(S kamerou po USA)

O Floridě si můžete myslet cokoli. Může to pro Vás být přeceňovaná a drahá destinace, která ždíme z turistů peníze nebo absolutní ráj a vysněné místo pro dovolenou, či snad dokonce pro trvalý pobyt. Můžeme Vás však ujistit o tom, že dokud Floridu nenavštívíte, vše, co si o ní myslíte, jsou pouhé domněnky. My jsme se pro Vás na Floridu vydali, navštívili jsem známé destinace, popovídali si s místními nebo s lidmi, kteří tu byli na dovolené. Nasáli jsme Floridskou atmosféru, sledovali jsme každý detail a vyvodili jsme závěr, který s Vámi budeme rádi sdílet.

Co je to Florida?

Downtown Miami

Představte si, že hrajete počítačovou hru, ve které dostanete území státu na poloostrově v tropickém klimatu bez hor i kopců, na kterém nebude vůbec nic postavené a Vaším cílem bude postavit dom po domu tak, aby z celého státu byl obrovský dovolenkový resort všeho druhu. Budete muset vytvořit velká města, předměstí, pláže, hotely, zábavné parky, restaurace a pohrát si s každým detailem tak, aby jste se přiblížili k dokonalosti, která pravděpodobně ani neexistuje.

 

Florida je podle našeho názoru výtvorem přesně takové počítačové hry. Jedná se o obrovský americký projekt, s cílem vytvořit co nejdokonalejší místo k životu, které by se dalo nazvat rájem na zemi. Stát, který bude skvělým místem k životu a zároveň místem pro fantastickou dovolenou.

Disneyland (Orlando)

Florida má dokonale rozvržené svoje územní části tak, aby nebyla všude stejná a každý si v ní mohl najít, co mu vyhovuje. Důležitým sdělením je, že dvě třetiny floridských obyvatel žije na pobřeží, kterému se v našich článcích o Floridě budeme věnovat především! 

 

Florida je místo, kam jet s dětmi a splnit jim jejich dětský sen, ale zároveň místo, kde zažijete neskutečnou party, na kterou budete vzpomínat ještě v důchodu. Místem, kde najdete nejlepší pláže v Americe, kde si zarybaříte v oceánu a ulovíte svého prvního žraloka nebo se s nimi dokonce budete moci potápět. Můžete se zde procházet se mezi aligátory nebo si užít adrenalinu na nejlepších horských drahách, paraglidingu nebo vodním skútru. Florida je ve zkratce vším, co očekáváte od nejlepší dovolené ve Vašem životě.

Přečtěte si:

Náš názor na Floridu

Pobřeží Floridy

Výjimečně musíme nechat kritiku stranou. Samozřejmě, že tak jako všude na světě, můžete i na Floridě narazit na problémy. Bezdomovci jsou v každém velkém městě světa, nepříjemní lidé také. Některá místa mohou působit samozřejmě negativně.

 

Avšak, navštívili jsme už během našeho pobytu v USA okolo 20 států a v žádném z nich jsme se zatím necítili tak úžasně, jako právě na Floridě. Většina lidí jsou zde velice přátelští. Na letištích jsou pracovníci často velice nápomocni! To stejné platí v restauracích, ve vozidlech Uberu a podobně. Zkrátka si tu váží každého, kdo na Floridu zavítá, protože chtějí, aby se lidé také vraceli. Lidé, kteří tu pracující se snaží dělat Floridě dobré jméno!

Tampa Bay

Samozřejmě tu také platí pravidlo: „Bez peněz na Floridu nelez!“ Florida rozhodně není nejlevnější záležitost. Proč? Pochopíte to, až sem přijedete. To, co lidé na Floridě vybudovali, bychom mohli s klidem nazvat „vrcholem moderního architektury a stavebního inženýrství“! Každý kamínek tu má specifické postavení. Celé pobřeží je zaplněné hotely a apartmány. Jsou tu jedny z nejdelších mostů na světe. I přesto všechno se na Floridě pořád hledá nějaké malé místo, kde by se dalo ještě něco vybudovat.

 

Na pobřeží nenarazíte na nezajímavou oblast! Všude to vypadá jako v centru dění. Většina toho, co tu uvidíte je výtvorem člověka. I přesto Florida působí jako přírodní ráj, do kterého někdo postavil domy. Je jedno jestli jste ve městě nebo na pláži, palmy jsou doslova všude a krásně sem zapadají. Procházíte se v „downtownu“ velkého města mezi mrakodrapy a najednou dostanete chuť si jít zaplavat do moře? Stačí ujít jen pár kroků a jste na pláži. Florida je zkrátka světový fenomén a místo, které na svém výletě po USA nesmíte opomenout!

O nás

"Do Ameriky" je nový česko-americký magazín, přibližující americkou kulturu a poskytující cestovatelské tipy a rady v USA.

Všechny informace vycházejí ze zkušeností od čechů a slováků žijících v usa

Kontaktní informace

EMAIL: magazindoameriky@gmail.com

2023  Do Ameriky vytvořil  Matěj Šimek