New York City

(Top 5 z USA)

Tento týden v magazínu "Do Ameriky":

Co dělat v New York City zdarma?
- 1. díl

New York City je zkrátka světový fenomén! Tato americká metropole je jedním z nejbohatších měst světa, nejen co se týče financí, ale i v rámci turistických atrakcí! Česká peněženka však může být někdy na cestování po Spojených Státech Amerických poněkud limitovaná.

Proto je dobré vědět, která místa navštívit, nebo co podniknout velmi levně, nebo dokonce zdarma.

1. Central Park

Nejslavnější park světa byl navrhnut, aby zlepšil zeleň v NYC a poskytl Newyorčanům místo ke klidnému odpočinku a outdoorovým aktivitám. Přístup do Central Parku je zdarma a tím spíše, by jste ho měli navštívit a prozkoumat! 

 

V Central Parku najdete nespočet romantických míst, proto je to ideální místo na rande, nebo kde svou přítelkyni požádat o ruku. Největší pozitivum Central Parku se však může snadno přeměnit v jeho největší zápor. A to tím, že se v něm dá strávit celý den. Pokud jste v NYC jen na pár dní a chcete navštívit i další chlouby města, radíme Vám strávit čas v jižní části parku. Znalci NYC doporučují projít zdejší místa, ať už sami, nebo zdarma s  průvodcem v následujícím pořadí: 

1. Wollman Ice Rink

2. The Mall

3. Bethesda Terrace

4. Bow Bridge

5. Wagner’s Cove

6. Strawberry Fields

7. The Ramble

8. Belvedere Castle

2. Brooklynský Most

Jedna z nejlepších aktivit, kterou můžete dělat v NYC zdarma, je rozhodně procházka po Brooklyn Bridge. Opět je to skvělá volba pro romantickou chvíli se svým protějškem, ale i rodinou či přáteli. Most je otevřen 24 hodin denně, 365 dní v roce a propojuje Brooklyn a Manhattan.

 

 

Nejlepší je se po mostě projít buď za východu slunce, kdy se vyhnete davům a budete mít skvělou příležitost pro fotografování, nebo během západu slunce, kdy je zde sice velmi rušno, ale to právě přispívá k jedinečné elektrizující atmosféře.

3. Time Square

O Time Square ve čtvrti Midtown jsme Vás v jednom z předešlých článků „Nejnebezpečnější místa v NYC“ varovali před kapsáři. Teď je však skvělá příležitost tomuto místu napravit reputaci.

 

 

Time Square často bývá velmi rušné a chaotické místo. Pokud se sem vydáte na začátku týdne přes den, je zde však větší pravděpodobnost, že se vyhnete davům. Během večerních hodin, o víkendu obzvlášť, tu však bývá velmi rušno, ale když přijdete ráno před východem slunce, můžete si vychutnat noční světla bez chaotického prostředí kolem Vás. Toto místo stojí za to navštívit minimálně jednou za život!

4. Projížďka trajektem

„Staten Island Ferry“ je trajekt, který Vás dostane z „Battery Parku“ u stanice metra „South Ferry“ do Newyorské čtvrti „Staten Island“. Během cesty můžete spatřit skvělé výhledy na mrakodrapy, mosty v dolním Manhattanu, Ellis Island nebo Sochu Svobody.

 

Stačí se jen podívat na jízdní řád trajektu a můžete si naplánovat bezplatnou plavbu. Pár věcí, které je dobré vědět:

 

1) Budete muset vystoupit z lodi, i když se chcete jen projet tam i zpět. Po vystoupení můžete znovu nastoupit.

2) Jiné zpoplatněné vyhlídkové plavby se Soše Svobody přiblíží víc a dá Vám čas na fotografování. „Staten Island Ferry“ Vám umožní Sochu Svobody vidět poměrně dobře, ale přeci jen z dálky a bez zastavení.

5. Newyorská muzea

Pro ty z Vás, kteří zatouží po kultuře, tu máme skvělé tipy!

Například National Museum of the American Indians je skvělé muzeum o indiánských uměních, historií a životu. Dále je tu Goethe House, kde se nachází muzeum „Spring Street“, knihovna a galerie. Mimo to, tu jsou výstavy a přednášky zdarma. Za roční vstup zaplatíte 10$ a studenti pouze 5$. Dalším tipem od nás, je veřejná knihovna New York Public Library nebo Cooper-Hewitt, National Design Museum, které se věnuje současnému a historickému designu. V sobotu je otevřené pro veřejnost od 18 do 21 hodin zdarma.

O nás

"Do Ameriky" je nový česko-americký magazín, přibližující americkou kulturu a poskytující cestovatelské tipy a rady v USA.

Všechny informace vycházejí ze zkušeností od čechů a slováků žijících v usa

Kontaktní informace

EMAIL: magazindoameriky@gmail.com

2023  Do Ameriky vytvořil  Matěj Šimek