Tento týden v magazínu "Do Ameriky":

Florida

(S kamerou po USA)

Jeden z nejznámějších států USA. Místo, kde více než dvě třetiny obyvatel žije u pobřeží. Krásné písečné pláže, palmy, slunce, drinky a nekonečná party. Na Floridě je zkrátka živo. Jsou tu skvělá města, která jsou proslulá svými plážemi, nočním životem a jedinečnou atmosférou. Říká se, že Florida je více samostatnou zemí než americkým státem, protože je tu vše naprosto odlišné od ostatních částí USA. Právě otevíráme novou kapitolu s názvem „Florida“ a začneme s největšími městy v tomto státě.

Jacksonville

Dames Point Bridge (Jacksonville)

Jacksonville je největším i nejlidnatějším městem státu Florida. Leží až na úplném severu východního pobřeží. Město má přes 35 kilometrů pláží, celoroční sluneční svit, muzea světové úrovně a nádech hudebních žánrů country, rock n‘ rollu a spoutu dalších.

 

 

Jacksonville je dále známý svými zábavnými parky, golfovými areály, křišťálovými bazény nebo také prvotřídním rybolovem. Každoročně se tu pořádá největší bluesový festival v USA „Springing the Blues“ a zrodil se tu tzv. „jižanský rock“. Jedná se o doslova hudební metropoli.

Miami

Downtown Miami

Kam jinam se na Floridě vydat než do Miami? Miami se rozprostírá mezi bažinami a okolí města je proslulé nebezpečnými predátory jako jsou Aligátoři. V Miami, jakožto jedné z nejoblíbenějších dovolenkových destinací světa, objevíte jedinečný noční život (především na South Beach), rušnou atmosféru festivalu Calle Ocho, kofeinovou energii Malé Havany, přepychové hotely v Miami Beach, nádech italské kultury v Coral Gables nebo na nejrušnější výletní přístav světa PortMiami.

 

 

Miami je světový fenomén! Nabízí neuvěřitelnou škálu možností na denní i noční aktivity. Zažijete tu skvělé sportovní události, světoznámé umělecké festivaly, dobrodružství v nebezpečné přírodě v národním parku Everglades, vodní sporty, všelijaké atrakce a samozřejmě i odpočinek na písečných plážích.

Tampa

Tampa Convention Center

Třetím největším městem Floridy je Tampa, známá jako Tampa Bay nebo srdce Mexického zálivu. Tampa leží na západní straně státu, na rozdíl od většiny známých Floridských metropolí a jedná se o místo, kde zažijete adrenalinové dobrodružství, jako nikde na světě. Mimo to tu nechybí krásné pláže, jedinečné městské parky, nádherná promenáda Tampa Riverwalk.

 

 

Nudit se v Tampě je opravdu nemožné. Můžete tu zajít na skvělá sportovní utkání ve všech možných sportech. V areálu zábavného parku Bush Gardens zažijete pocit jízdy na nejlepších horských drahách celé Ameriky. Spatříte tu všechna možná zvířata vodního světa v místním akváriu. Jsou tu jedinečné vodácké stezky,jako je Hillsborough River State Park nebo Lettuce Lake. Za městem je divoká příroda, která poskytuje úžasné túry a cyklovýlety. Tampa je zkrátka adrenalinové město a více zábavy budete kdekoli na světe, hledat velmi těžko!

Orlando

Disneyland (Orlando)

Orlando je město, kam rodiče jezdí utrácet šílené množství peněz, aby udělali radost svým dětem. Je tu nespočet různých zábavných parků, především pro rodiny s dětmi. Z tohoto důvodu na letištích v Orlandu nezažijete nic jiného, než čistý chaos a hodinové fronty. 

 

Nejznámější místní atrakcí je bezesporu Disney World Resort, který je situovaný do oblasti Lake Buena Vista a denně ho navštíví v průměru neuvěřitelných 57 tisíc lidí. Další známou atrakcí je SeaWorld, kde jsou skvělé horské dráhy a také mořský zoologický park. Navštívit tu také můžete areál Legolandu, Island of Aventure alias Jurský park a v neposlední řadě Universal Orlando Resort, který rozhodně nezklame fanoušky Harryho Pottera svým hradem Bradavice. Pobyt v Orlandu je určitě něco, na co už v životě nezapomenete, ať už tu zažijete cokoli.

Další velká města na Floridě:

St. Petersburg

Leží bezprostředně vedle Tampy a je oblíbenou destinací Američanů. Jedná se o jedno z nejčistějších měst v USA.

Hialeah

Nachází se kousek od města Miami a je známé svou bohatou historii. Je centrem kubánsko-amerického dění.

Port St. Lucie

Skvělé místo pro všechny možné outdoorové aktivity s bílými písčitými plážemi.

Cape Coral

Leží jižně od Tampy a je domovem mnoha vodních kanálů, parků, krásné přírody a farmářských trhů.

Tallahassee

Hlavní město Floridy, leží v severní části státu. Je domovem Floridského guvernéra.

Fort Lauderdale

Leží velmi blízko Miami a je známá svým dlouhým pásem nedotčených písčitých pláží.

Pembroke Pines

Patří k nejlepším místům pro život v rámci státu Florida a má rozmanitou místní kulturu.

 

Hollywood

Je zárukou skvělé rodinné dovolené, leží nedaleko Miami a je známá svými vyhlášenými restauracemi.

O nás

"Do Ameriky" je nový česko-americký magazín, přibližující americkou kulturu a poskytující cestovatelské tipy a rady v USA.

Všechny informace vycházejí ze zkušeností od čechů a slováků žijících v usa

Kontaktní informace

EMAIL: magazindoameriky@gmail.com

2023  Do Ameriky vytvořil  Matěj Šimek