Tento týden v magazínu "Do Ameriky":

Mayflower

(S kamerou po USA)

Historie Spojených států není ani zdaleka tak bohatá, jako ta naše Česká! Jsou tu však místa, na kterých se tvořily dějiny. Na Vašich cestách po severovýchodě USA byste měli vědět, že se nacházíte na historickém území! Obzvlášť ve státě Massachusetts s hlavním městem Boston! Tento americký stát je úžasné místo na procestování a rozhodně byste ho měli připsat na Váš „bucket list“. Pojďme se společně podívat na pobřeží nedaleko města Plymouth, kde se začala psát americká historie!

Historie

Psalo se 16. září 1620, když loď Mayflower opustila anglický přístav Plymouth. Na palubě mělo být 102 cestujících a okolo 30 členů posádky a jednalo se o skupinu anglických puritánů a separatistů. Cílem této plachetnice typu galeona bylo doplout do ústí řeky Hudson (dnešní stát New York). Loď však ztratila kurz a doplula severněji od plánovaného místa, na území dnešního státu Massachusetts. 

 

Britové, kteří se tu vylodili a jsou dnes známí jako „Otcové poutníci“, tu založili kolonii a pojmenovali ji podle již zmiňovaného anglického přístavu Plymouth.  

Den díkůvzdání

Bohužel pro ně, připluli těsně před začátkem zimy a neměli dostatečnou zásobu potravin. Polovina kolonie náročnou zimu nezvládla a nepřežila. Naštěstí pro ně, místní indiáni z kmene Wampanoag nebyli nepřátelští a po zimě je naučili pěstovat plodiny. Na konci sezóny se všichni sešli a oslavili úspěšný rok hojnosti a bohaté úrody.


Tato událost z roku 1621 se stala pro Ameriku významným milníkem a v roce 1941 byl tento den oficiálně prohlášen za Den díkůvzdání. Tento americký svátek je ustanoven zákonem na čtvrtý čtvrtek v listopadu v rozmezí 22. – 28.11.

Navštivte tuto oblast

Pokud si uděláte výlet do jednoho z nejkrásnějších měst v USA, Bostonu ve státu Massachusets, rozhodně Vám doporučujeme navštívit tuto oblast města Plymouth, která je asi hodinu jízdy autem jižně od Bostonu. Plymouth je malebné historické město, řadící se k jednomu z nejstarších v Americe. Navštívit zde můžete:

Mayflower II

Známá replika původní lodi. Replika samotná absolvovala plavbu z Anglie.

Plimoth Patuxet Museums

Muzeum, respektive replika osady, kterou tu založili „Otcové poutníci“.

The Jenney

Nejstarší mlýn v USA, který stojí na místě původní osady.

National Monument to the Forefathers

Národní pamatník Otců poutníků.

Plymouth Visitors Information Center

Skvělé informační centrum pro návštěvníky.

Plymouth Rock

Kámen, ve kterém je vytesán rok 1620 a znázorňuje místo a rok vylodění „Otců poutníků“.

Pilgrim Hall Museum

Muzeum, které popisuje onu plavbu a prvních 72 let po připlutí v roce 1620.

Jabez Howland House

Poslední stojící poutní dům, který dnes slouží jako muzeum.

O nás

"Do Ameriky" je nový česko-americký magazín, přibližující americkou kulturu a poskytující cestovatelské tipy a rady v USA.

Všechny informace vycházejí ze zkušeností od čechů a slováků žijících v usa

Kontaktní informace

EMAIL: magazindoameriky@gmail.com

2023  Do Ameriky vytvořil  Matěj Šimek