Tento týden v magazínu "Do Ameriky":

New York City

(Top 5 z USA)

Nejnebezpečnější místa v New York City

New York City, přezdívaný jako „Big Apple; město, které nikdy nespí; hlavní město světa nebo dokonce hlavní město vesmíru“ je na „bucket listu“ asi každého, kdo zavítá do USA. Time Square, Socha Svobody,  Empire State Building, Central Park, Brooklynský most a mnoho dalšího Vám tato americká metropole nabízí. Město, ve kterém žije více než 8 miliónů lidí, však může na některých místech, být opravdu nepříjemné. Pojďme si proto ukázat místa v NYC, kterým by jste se raději měli vyhnout!

1. Hunts Point

Hunts Point je možná nejnebezpečnější čtvrtí v New York City. Pokud budete cestovat, po nejslavnější americké metropoli, tomuto místu se vyhněte obloukem! Hunts Point se nachází v Bronxu a je známá především, díky prostituci a drogovému prostředí.

 

 

Statistiky uvádějí, že je zde šance 1 ku 22, že se stanete obětí trestného činu. Hunts Point je mimo jiné místo, s jedním z nejvyšších čísel případů sexuálního znásilnění a patří k nejnebezpečnějším čtvrtím na světě.

2. Brownsville

Pokud by jste se procházeli po Brooklynu, raději se podívejte, kudy Vás vede navigace, aby jste sem náhodou nezabloudili. Brownsville má totiž pověst čtvrti, kde je jedna z největších měr vražd a procento trestných činů na světě. Dále je zde velká kriminalita v drogovém odvětví a prostituci.

 

Šance, že Vás někdo ohrozí na životě, je tu asi 1 ku 36, ale statistiky mohou být nepřesné a konkrétně zde, se neustále každoročně zhoršují. Toto místo, si na mapě raději přeškrtněte červenou fixou! 

3. Mott Haven

Název této čtvrti možná připomíná anglický název pro nebe „heaven“, ale realita je pravděpodobně blíže k peklu. Míra kriminality této jihozápadní čtvrti v Bronxu, je téměř o 400% vyšší, než je celostátní průměr, už tak nebezpečného státu New York. Platí tu heslo: „Po setmění nevycházej!“

 

Mott Haven zaznamenává nespočet případů znásilnění, vražd, přepadení nebo loupeží. Šance, že se stanete obětí přepadení je tu 1 ku 32. Po procházce v Central Parku si dobře rozmyslete, jakým směrem se vydáte dál, toto místo totiž od nejslavnějšího parku světa není tak daleko.

4. Bedfort-Stuyvesant

Místo v našem seznamu si zasloužila i „malebná“ čtvrť Bedfort-Stuyvesant. „Malebná…“, tato Brooklynská čtvrť Vám poskytuje pravděpodobnost 1 ku 35, že budete mít velmi nepříjemný zážitek s některým z místních obyvatel. Motorová vozidla zde zaparkuje jen někdo, komu nevadí, že už ho možná nikdy nenajde a případy loupežných přepadení jsou zde na každodenním pořádku.

Posluchači devadesátkové rapové scény si možná vybaví rapera Biggieho, který o této čtvrti sám rapoval. Od té doby se čtvrť Bedfort-Stuyvesant lehce uklidnila, ale v posledních letech to vypadá, že vrací do starých kolejích.

5. Midtown

Možná Vás překvapí, že právě Midtown se umístil v našem žebříčku. Nádherná městská čtvrť, na rozdíl od předešlých zmiňovaných, je místem, které rozhodně stojí za to navštívit. Naneštěstí velký zájem turistů láká kapsáře, a proto je dobré mít se na pozoru. Mimo jiné, narazíte tu i na bezdomovce.


V letech 2020 a 2021 tu bezdomovci několikrát přepadli a ubodali kolemjdoucí. Jednalo se sice o ojedinělé případy, které tu nejsou běžné, každopádně to vypovídá o rostoucí kriminalitě v nejpopulárnějších částech amerických metropolí.

O nás

"Do Ameriky" je nový česko-americký magazín, přibližující americkou kulturu a poskytující cestovatelské tipy a rady v USA.

Všechny informace vycházejí ze zkušeností od čechů a slováků žijících v usa

Kontaktní informace

EMAIL: magazindoameriky@gmail.com

2023  Do Ameriky vytvořil  Matěj Šimek