Největší USA společnosti

(Top 5 z USA)

Tento týden v magazínu "Do Ameriky":

Největší americké společnosti na akciovém trhu 2023

Spojené Státy Americké jsou dlouhodobě ekonomickým číslem 1 na světě. Silnou ekonomiku státu primárně tvoří silné podniky. USA se může pyšnit nejlepšími a nejznámějšími společnostmi. Jsou tu firmy věnující se vývojem technologii, umělé inteligenci, poskytující služby, sociální sítě a mnohé další. Se společnostmi jsou pochopitelně spjaté akcie, které si můžete zakoupit i Vy. Pojďme si proto ukázat TOP 5 největších amerických společností na akciovém trhu pro rok 2023.

1. Apple

Apple je na akciovém trhu dlouholetou jedničkou díky své skvělé tržní kapitalizaci. Kalifornská firma, která vznikla v roce 1976, se specializuje na hardware a software. Tato společnost je známá svými produkty, jako je iPhone, iPad, Apple Watch a podobně.

 

Z pohledu výnosů a aktiv je Apple největší IT společností světa. Firma zaměstnává více než 154 tisíc zaměstnanců. Virtuální asistent Siri ukládá a odesílá všechna vaše slova. Apple má přes 500 maloobchodních prodejen a šance, že Vás zaměstnají je nižší, než se dostat na Harvard!

2. Microsoft

Microsoft zná asi každý, kdo otevřel počítač, který nebyl od Applu. Společnost se zabývá výrobou, licencováním a podporou široké škály produktů a služeb, které jsou spjaté především s počítači. Excel, Word, Powerpoint, OneDrive, Teams a nespočet dalších produktů a služeb, nabízí tato firma se sídlištěm v Redmondu ve státě Washington.

 

Microsoft byl založen v roce 1976. Zaměstnává přes 220 tisíc lidí. Na celém světě jsou téměř 2 miliardy zařízení, které běží na systémech Windows, a jejich kancelářský balík Microsoft Office používá údajně až 15% světové populace!

3. Alphabet (Google)

Alphabet je holdingová společnost, založená v roce 2015, která je konglomerátem dceřiných společností Google, Waymo, Verily a dalších. Jednoduše řečeno, Google se rozhodl založit Alphabet, aby jejich mainstreamový byznys měl vetší autonomii.


Reorganizace Googlu na Alphabet je považována za největší postup v oblasti IT. Zaměstnávají v současné době okolo 200 tisíc pracovníků. Tato společnost z Kalifornie vydělává více než 20 miliónů $ ročně jen z reklam a poskytuje produkty a služby, jako například Google Chrome, Google play, vyhledávač Google a spoustu dalších!

4. Amazon

Amazon dává USA jednu ohromnou výhodu oproti České republice! A to je to, že Vám většinu zboží doručí do 24 hodin, i o víkendu. Tento internetový obchod se sídlem ve státě Washington je jeden z největších zasilatelských obchodních řetězců světa!

 

Společnost, která vznikla v roce 1994, zaměstnává neuvěřitelných 1,6 miliónů zaměstnanců. Pokud se jedná o legální předměty, objednáte si tu prakticky cokoli kromě domů, aut, cigaret a živých zvířat! Dokonce umožňuje i nakupovat potraviny bez pokladny, a to na živo, nejen online.

5. NVIDIA

TOP 5 nám uzavírá společnost NVIDIA, specializující se na výrobu grafických procesorů pro herní i profesní trh a systémů na chipu pro mobilní zařízení a automobilový trh. Firma sídlí v Kalifornií, vznikla v roce 1993 a zaměstnává okolo 26 tisíc zaměstnanců.

 

 

NVIDIA bylo první firma, která vytvořila moderní grafický procesor. Vyvinula první grafickou kartu GPU. A v současné době je hnacím motorem světa videoher!

 

O nás

"Do Ameriky" je nový česko-americký magazín, přibližující americkou kulturu a poskytující cestovatelské tipy a rady v USA.

Všechny informace vycházejí ze zkušeností od čechů a slováků žijících v usa

Kontaktní informace

EMAIL: magazindoameriky@gmail.com

2023  Do Ameriky vytvořil  Matěj Šimek