Tento týden v magazínu "Do Ameriky":

Kentucky

S kamerou po USA

"Domov KFC a stát koní nebo nejlepšího bourbonu na světě!"

Pokud rádi jíte v KFC, určitě víte, že jeho celý název je Kentucky Fried Chicken.

Jste fanoušci dostihů? Lepší dostihy než v Kentucky na světě nikde nenajdete!

Máte rádi bourbon? Nejlepší bourbony na světě jsou vyráběny právě v Kentucky!

Jedno z nejzelenějších míst na světě. Stát, který si zachovává tradiční hodnoty. Velký producent tabáku. Nebo rodiště velikánů jako byli Abraham Lincoln nebo Muhammad Ali.

New York, New York (Nikola Pelcová)

Kentucky

Kentucky je místo, které na první pohled rozhodně není tak turisticky zajímavé jako například Florida, New York nebo Kalifornie. Určitě však je to místo, které stojí za to navštívit.


Nejlepší 

Hollywood, California

Bezpečnost cestování po USA

Obrázky na internetu daných destinací vypadají krásně. Informační portály Vám poskytnou informace o nejlepších destinacích a atrakcích. Stačí si jen koupit letenky a můžete vyrazit.

 

Stačí Vám však vědět pouze toto? Je to nejbezpečnější způsob cestování? Bude se Vám místo líbit? Nebudete nakonec negativně překvapeni? Česká republika je 8 nejbezpečnější země světa. Kriminalita na našem území je v porovnání s většinou zemí světa neuvěřitelně nízká. Je v USA také bezpečno? Mohu se v zde procházet, kdekoli se mi zachce?

 

Magazín „Do Ameriky“ Vám poskytne tipy a rady na Vaše cesty po USA, které vychází ze zkušeností Českých a Slovenských obyvatel této zámořské země. A pomůžeme Vám se vyhnout nepříjemnostem.

Boston, Massachusetts

USA z českého pohledu

USA i přes některá úskalí je bezpochyby úžasná země. Pravděpodobně, na světě není moc míst, které by Vám umožňovaly takové pracovní příležitosti a prostor k seberealizaci, jako právě Spojené Státy Americké. Člověk za dobu strávenou v USA může pochopit velkou část geopolitického dění ve světě, získat spoustu inspirace k seberozvoji a samozřejmě se perfektně naučit anglicky.

 

Česká republika a USA mají některé věci společné, avšak je zde několik rozhodujících rozdílů. Spojené Státy Americké jsou státy přistěhovalců z celého světa. Americká kultura je velice široký pojem zahrnující snad každou kulturu, na kterou si jen vzpomenete. Ukážeme Vám, jak moc rozdílné Spojené Státy od České republiky jsou. 

Time Square NYC, New York (Nikola Pelcová)

V magazínu najdete 3 sekce:

První z nich je „S kamerou po USA“. V této části magazínu Vás postupně provedeme všemi 50 státy včetně federálního území. Předáme Vám základní informace o městech, přírodních památkách a dopravě, aby jste si mohli naplánovat výlet do daného státu a prožít v USA čas bez nepříjemného překvapení.

 

V druhé části magazínu „Pracovní a výměnné pobyty“ Vás seznámíme se vším, co potřebujete vědět o této problematice. Kde sehnat práci v USA? Jak získat školní stipendium? Chcete se stát au pairem? Co taková práce obnáší? Kde ji hledat? Na to vše Vám postupně odpovíme.

 

V (prozatím poslední) třetí části „Americká kultura“ se dozvíte věci z běžného života ve Spojených Státech. Jací jsou zde lidé? Jaké jsou zde obchody, bary a restaurace? Na co si dát pozor? Čemu se vyvarovat? Jak funguje běžná americká rodina? A na mnoho dalších otázek Vám odpovíme právě zde.

 

Děkujeme mockrát, že jste si přečetli naše prvotní seznámení s magazínem „Do Ameriky“. V příštím týdnu zavítáme do domovského státu KFC, Kentucky. Navštívíme města jako Louisville, Lexington a část města Cincinnati. Provedeme vás americkým supermarketem Walmart a v neposlední řadě začneme sérii au pair.

 

Právě čtete magazín „Do Ameriky“.

 

O nás

"Do Ameriky" je nový česko-americký magazín, přibližující americkou kulturu a poskytující cestovatelské tipy a rady v USA.

Všechny informace vycházejí ze zkušeností od čechů a slováků žijících v usa

Náhledová foto: Lucie Hornychová, nikola pelcová

Kontaktní informace

EMAIL: magazindoameriky@gmail.com

2023  Do Ameriky vytvořil  Matěj Šimek

"Domov KFC a stát koní nebo nejlepšího bourbonu na světě!"

Kentucky je stát, kde žiji už více než půl roku, takže to tu dobře znám. Pokud si rádi dopřeje skleničku dobrého bourbonu a doutníček k tomu, tento stát si zamilujete. Světoznámý bourbon Buffalo Trace Distillery nebo oblíbená whisky Jim Beam, rodiště nejlepšího boxera všech dob Muhammada Aliho či prezidenta Abraham Lincolna a nejzelenější místo v USA. Nejen to charakterizuje Kentucky..

 

Louisville

Lexington

Frankfort

Mammoth Cave National Park

Red River Gorge

Cumberland Gap

The Berea Pinnacles

Newport

Land Between the Lakes National Recreation Area

Bowling Green

O nás

"Do Ameriky" je nový česko-americký magazín přibližující americkou kulturu a poskytující cestovatelské tipy a rady v USA.

Všechny informace vycházejí ze zkušeností od čechů a slováků žijících v usa

Kontaktní informace

EMAIL: magazindoameriky@gmail.com

2023  Do Ameriky vytvořil  Matěj Šimek