Louisville

Jestli se do Kentucky vydáte letadlem je pravděpodobné, že přistanete právě na letišti „Louisville Muhammad Ali International Airport“. Až se budete bavit s Američany o největším městě Kentucky, vyhněte se výslovnosti „[Louisville]“. V angličtině se to to totiž vyslovuje“[Lujvl]“, což rozporuje i výslovnosti, která pochází z francouzštiny. 


Louisville je největším městem Kentucky a leží na severu tohoto státu. Zajímavostí je, že se zde historicky mísili kultury severu a jihem a proto se říká, že Louisville je nejsevernějším městem jihu nebo nejjižnějším městem severu.


Dominantou města je řeka Ohio River, která zde má největší šířku 1 míli, chcete-li 1,6 kilometrů. Obdivovatelé moderní architektury určitě ocení architektonické řešení mostů především mostu Big Four nebo typické americké mrakodrapy. V centru města bych určitě doporučil opatrnost. USA z daleka není tak bezpečné místo jako Česká republika. Kriminalita v Louisville, patří k vyšším v rámci USA, což ale platí u většiny velkých měst.

Ikonou tohoto města je již zmiňovaný Muhammad Ali a můžete zde navštívit i jeho muzeum, které mě jakožto fanouška bojových sportů rozhodně nezklamalo. Pokud máte čas na nějakou zábavnou aktivitu, musíte navštívit místní jeskyni Mega Cavern.  Jeskyně nabízí prohlídky tramvají s průvodcem a adrenalinové atrakce jako je zipline, lanové parky a spoustu dalšího. 

Lousville (Erwann Bourbon)

Churchill Downs

Milovníci koňských soutěží si zde přijdou rozhodně na své. Kentucky je známá především nejlepšími dostihy na světě. Pokud chcete zažít atmosféru nejlepších dostihových závodů světa, potom musíte navštívit stadion Churchill Downs. Každoročně první květnovou neděli je zde pořádán světoznámý dostih Kentucky Derby, který je vyvrcholením dvoutýdenního festivalu Kentucky Derby Festival a doprava ve městě je doslova šílená. Cena lístku takovéto akce se pohybuje v řádkách tisíců dolarů. Ale v průběhu roku, jsou zde i menší závody, které už tak drahé nejsou.

 

Je až neskutečné, co pro Kentucky znamenají dostihy. Koně za milióny dolarů. Na místních závodech ty největší americké celebrity, šejkové z arabských zemí, přeplněné stadióny a neskutečná atmosféra. Pokud zrovna není ve městě žádný závod, můžete navštívit muzeum Kentucky Derby Museum a nasát trochu dostihové historie.

Město nabízí další zajímavá muzeí jako Lousiville Slugger Museum & Factory, Conrad-Caldwell Museum. A pokud by jste chtěli zajít na baseball, Lousiville Slugger Field je moc hezký stadion, kde hraje místní tým Louisville Bats.